Charita na bruslích. Útok Topolánek, Dejdar, Bendl proti Rusům

Magazín

10:00
PRAHA - Ruští a čeští politici, podnikatelé, umělci a sportovci se v sobotu v pražské Tesla Aréně střetli v charitativním hokejovém utkání.

Bývalý premiér Mirek Topolánek (uprostřed) v šatně před začátkem exhibičního hokejového zápasu HC Olymp Praha - Pod Flagom Dobra, který se konal 9. dubna v Praze. foto: ČTK

Na ledovou plochu vyjel mimo jiné expremiér Mirek Topolánek nebo herec a moderátor Martin Dejdar. Na ruské střídačce se objevil bývalý ministr ruské vlády a také šéf ruské hokejové ligy KHL Alexandr Medveděv. Český tým zvítězil 6:5 gólem v poslední minutě.

Charitativní akce vynesla téměř 320.000 korun, které budou rozděleny mezi tři projekty pomáhající nemocným dětem, sdělila za organizátory Jana Fikotová.

V Rusku Češi prohráli
"V listopadu 2010 jsme se vypravili do Moskvy a sehráli tady proti ruskému týmu první zápas, který jsme prohráli 6:7. Kolegové z Ruska nám dnes návštěvu oplatili a přijeli do Prahy," uvedl Dejdar na tiskové konferenci.

V českém týmu HC Olymp Praha se představili bývalí profesionální hokejisté Jiří Hrdina a Pavel Richter a fotbalista Horst Siegl. Kumštýře zastupovali herci Jan Révai, David Suchařípa a Sagvan Tofi.

Po utkání koncert
Nabitá známými jmény byla i střídačka ruského mužstva Pod flagom dobra. Ze slavných hokejistických jmen to byli Viktor Šalimov, z mladší generace pak Andrej Kovalenko nebo Igor Varickij. Svět politiky zastupoval například bývalý místopředseda ruské vlády Oleg Sysujev.

Po zápase se v holešovické hale zaplněné zhruba ze třetiny uskutečnil koncert za účasti českých a ruských umělců, včetně účastníků zápasu. Na programu bylo i kaskadérské vystoupení a ukázky krasobruslení.