Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Léky spojily své síly

Správná kombinace málo účinných antibiotik může pomoci pacientům, kteří bojují s mikroby odolnými vůči lékům.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

No...

20. 4. 2007 9:17
Jako konečné řešení na drátha

Nešlo by takhle eliminovat největší pitomce v politice? Podpořit menší a pak se razantně zbavit těch největších.....?!;-)

0 0
možnosti

Thyronx

20. 4. 2007 0:09
Lekare vidim 2x za rok na prevenci.

Lekare navstevuji 2x za rok na preventivnich prohlidkach. S nachlazenim si poradim sam. Neco jineho je PRAVA chripka ci bakterialni onemocneni. Oboji jsem v Cechach mival pomerne casto a nachlazeni kteremu se u Vas rika "chripka" urcite 2x rocne. Lekari mi v Cechach vzdy predepisovali na chripku i antibiotika. Je naprosta kravina ze 70% nachlazeni je bakterialni a potrebuje antibiotika. Ja ziji v USA 22  let a mel jsem antibiotika naposledy pred 17ti lety. Bakterialni nemoce jako angina nebo zapal plic je vyzaduji. Na virove onemocneni jak znamo antibiotika neucinkuji vubec. Tam staci utisujici leky, a mozna jako doplnek nejake mineraly (zejmena Zinek) a vitamniny (C a B komplex). Jit k lekari proto, ze se citim nachlazeny, ze kaslu, a ze se citim slaby sice mohu, ale stoji to prachy a predepise mi to, co si mohu koupit volne a pritom i chodit do prace. Na pohotovosti bych podobne pripady ocenil tak na 2-3000 Kc. Podobne jako jit se zubem na pohotovst jen proto, ze na zubare cela leta kaslu a o svuj chrup se nestaram.

0 0
možnosti

Thyronx

20. 4. 2007 0:24
To neni krute...

neni krute od lekaru pustit mne po operaci ledvinoveho kamenku za 3 hodiny domu. Citil jsem se totiz uplne v pohode. Moderni lekarske postupy a metody delaji opravdu zazraky. Druhy den jsem byl uz v praci a o nejakych bolestech se mi ani nezdalo. Operaci hradila 100% pojistovna ( 22,000 dolaru). Taktez  oduvodnene pohotovosti, vsechny myslitelne a jakkoliv drahe leky pak za pausal $5 genericke a $10 "brand name" za recept. To je mozne ovsem jen tam kde stat se zdravotnictvim nema nic spolecneho a lekari jsou placeni pojistovnami za zakroky a pacienty za straveny cas. Sveho lekare si prakticky platim sam a navsteva stoji zhruba kolem $70. Na zubare mi dava pojistovna pro kazdeho clena rodiny na rok 1800 dolaru. Moje zdravotni pojisteni plati zamestnavatel. Dnes uz naprosta vetsina firem plati svym zamestnancum pojisteni. Ti ostatni si ho plati nebo neplati. Podle sveho uvazeni. Jsme prece dospeli, ne? Abych dodal: Je mi vic nez 60 let a muj krevni tlak mel 180/95 i vic. Beru leky a mam ted 120/75 a merim se skoro denne. Cukry,cholesterol v lajne a 2x rocne na kontrolu. I  leky na to abych prestal kourit mi plati pojistovna.

0 0
možnosti

usměvavá bestie

19. 4. 2007 16:15
Tenhle optimismus mám rád! Člověk i na smrtelné posteli prožraný šankrem zadoufá!

Rv;-DR^

0 0
možnosti

babel

19. 4. 2007 16:14
fuj...

Jak prázdné , ploské a nicotné ...(Y)

0 0
možnosti

Daniela

19. 4. 2007 12:01
1!

Dá se rozeznat oč jde. Popsaná metoda je tradiční: Nezabralo? Zkusíme něco jiného... Nový poznatek je, že záleží na pořadí. Vzniká široká paleta metod, jejichž předpokladem je výdrž pacienta. Co takhle kožní choroby.

0 0
možnosti