Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

V Česku chybí propracovaný systém pojištění zvířat, říká veterinář

Prevence, diagnostika, efektivní léčba jsou pojmy, které dnes nehýbou jen humánní medicínou, ale čím dál častěji je slyšíme i v souvislosti s našimi zvířecími mazlíčky. Jak se vyvíjejí trendy? Můžeme si zdraví zvířete pojistit? „Největším omezením často nejsou nedostatečné možnosti veterinární medicíny, ale finanční možnosti majitele zvířete. Ve Velké Británii je velmi dobře propracovaná síť pojištění domácích zvířat, což umožňuje veterinárnímu lékaři dělat kvalitní diagnostiku či léčbu,“ říká veterinář Marek Galbinec z Vethope.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

22. 6. 2016 23:31

Kliniku Vethope znám, chodím tam se svým psem, tak vím, že je prvotřídně vybavená přístroji - má svoji laboratoř. Když vidím to vybavení a péči, lituji, že nejsem zvířetem - u nás na poliklinice má lékařka maximálně stetoskop a tlakoměr, na laboratorní výsledky musím jinam a čekat několik dní. U pejska jsem to měla na počkání. Marně pátrám po podmínkách zdravotní pojištění zvířat - informace jsou příliš všeobecné.

0 0
možnosti
JT

14. 6. 2016 12:25

Vesmes jde jen o psy a kocky. Tech je spousta. Na miste je zakladni pece a kdyz to nepomuze, tak bezbolestne utratit a poridit si nove. Spickova veterina ma smysl u vzacnych zvirat nekde v ZOO. Pro pejskare a kockare - zvire opravdu neni clovek. Muze k nemu byt rozumna citova vazba, ale kdyz se to moc prehani, tak je nejspis vada ve vztahu "panicka" k jinym lidem. Ale pana doktora chapu. Kdyz za to nekdo chce platit, tak proc to nenabizet.

0 0
možnosti
OP

O. Prokop

14. 6. 2016 9:27

Pane veterináři, to chcete pojištění zvířat a pak pracovat a dostávat peníze od nějaké veterinární pojišťovny,která vám určí za kolik máte pracovat a pak zjistíte, že ty příjmy nepokryjí ani náklady?

0 0
možnosti