Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Zeptali jsme se vědců: Proč se staví elektrárny v oblastech, kde jsou častá zemětřesení?

Je pravda, že ohrožení vyplývající z eventuálního porušení jaderné elektrárny zemětřesením je velmi vysoké. Na otázku odpověděl prof. RNDr. Tomáš Fischer, Ph.D., Ústav hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Maloušek Jan

21. 6. 2016 16:27

Japonsko ale ani moc jiné možnosti nemá. Ono se lehce tvrdí zemím jako je rakousko jak se lze spolehnout na OZE když mají dostatek řek a přehradních nádrží... Česká republika je také v pozici, že bez jaderné energie se neobejde. Stejně tak Švédsko, které kvůli podpoře jádra nedávno zrušilo i jadernou daň. Problém ale dneska je, že tradiční velké společnosti jako je Westinghouse nebo Areva ztratili během 20leté pauzy odborníky a nyní se jim nová výstavba nedaří. Jediným dodavatelem, o kterým se tak dá přemýšlet je Rosatom, který staví furt a s mnohem menšími problémy než konkurenti...

0 0
možnosti

M. Konečný

18. 6. 2016 22:56

Slabý článek a ujetý nadpis. Škoda digitálního papíru.

0 0
možnosti

J. Kraus 975

18. 6. 2016 13:22

Dobrý den, pouze drobné upřesnění, název elektrárny není "daiči", nýbrž "daiiči", tedy něco jako "č. 1" (podobně jako "daini" znamená "č. 2"). Kromě toho bych snad jen poznamenal, že název článku "láká" dle mého na vysvětlení toho, proč se staví elektrárny právě na místech, která jsou zemětřesením ohrožena, a ne na případně - z tohoto hlediska - vhodnějších místech, nicméně na tuto otázku vlastně neodpovídá. Myslím, že vzhledem k podstatnosti celého problému jaderné energie by si téma zasloužilo lepší a podrobnější rozpracování... J. K.

0 0
možnosti