10. června 2015 14:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hitlerův obraz Praha v mlze jde
spolu s dalšími jeho díly do aukce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Hitler se věnoval výtvarné tvorbě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hitler se věnoval výtvarné tvorbě. | foto: Reprofoto
BERLÍN Německá aukční síň Weidler se chystá vydražit 14 akvarelů někdejšího nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Součástí prodeje je také obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze), uvedl norimberský aukční dům ve svém katalogu. Aukce se uskuteční v termínu od 18. do 20. června.

Dominantou Prahy v mlze jsou věže Týnského chrámu, které stejně jako další významné pražské stavby halí žlutomléčný opar. K obrazu náleží také těžítko z říšského kancléřství a vůdcova pamětní kniha. Tento balíček je oceněn přinejmenším na 20 000 eur (548 tisíc korun).

Hitlerův akvarel Prahy.

Hitlerův akvarel Prahy.

Cena ostatních obrazů, které Hitler namaloval v letech 1904 až 1922, je stanovena od tisíce do 45 tisíc eur (zhruba 1,2 milionu korun). Nejdražší položkou je obraz bavorského zámku Neuschwanstein, který pro sebe ve druhé polovině 19. století nechal postavit král Ludvík II. Bavorský.

ČTK
  • 0Diskuse

REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Najdete na Lidovky.cz