Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Lékaři vyvinuli unikátní léčbu bércových vředů a nehojících ran

Unikátní léčbu bércových vředů a nehojících se ran vyvinuli lékaři a biologové Fakultní nemocnice Plzeň a PrimeCell Therapeutics a.s. Praha, která vyvíjí a vyrábí léčivé produkty regenerativní medicíny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

25. 3. 2014 12:37
Železniční poliklinika Plzeň

Za tři tádny byl bércový vřed zahojený a od té doby mám klid. Mokrá cesta s mastí na popáleniny. Za pár korun. Kolik stojí tohle a proč to trvá tak dlouho se vyléčit?

0 0
možnosti

25. 3. 2014 15:15
MUDr. Maixnerová, Palas Athéna Praha

Gratuluji, že se vám (vašim lékařům) podařilo zbavit se bércáku tak snadno. Jen bych byl obezřetný v generalizaci.

Já se s touhle potvorností potýkal podstatně déle. Kožařka mi na to napsala nějakou mast, která nebyla vůbec k ničemu. Po velmi dlouhé době mě dostala do ruky chiruržka, která se mj. věnuje i léčbě bércových vředů; první, co udělala (a co měla udělat ta kožařka už dávno) – stěry, aby v laborce zjistili, které brebery se mi tam vyrojily. Zpočátku potírání antibiotiky, posléze „náplast“ obsahující stříbro (Mepilex AG) – výborná věc, protože se nepřichytává na ránu, takže ji při výměně není nutno odtrhávat.

Celé to bylo komplikované – oteklé nohy; ze sona mě navíc poslali na žilní operaci – vadná žíla bránila úplnému zahojení.

Obávám se, že v mém případě by vámi popisovaná léčba nebyla k ničemu.

A ještě jedna věc – něco jiného je, když se bércák chytí hned v počátku a bezprostředně se začne léčit, než když se (lhostejno čí vinou) zanedbá; pak se může léčba dost protáhnout.

0 0
možnosti