Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Zastrašování dětí není výchovné, může způsobit trauma

Počkej, až přijde čert, já mu to řeknu, co děláš. Ještě se čtyřikrát vyspíš a bude tady. Rodiče používají mýtické postavy jako nástroj, když mají pocit, že jejich autorita nestačí. Čím dál více se ale objevují názory, že zastrašování dětí není dobré.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BN

9. 12. 2015 5:20

Katka Králová, pomylena "odbornice" na vychovu deti, je zrejme, za vydatne pomoci dalsi pomylene krafky Dagmar "Edith" Hole, jen dalsi blabolici husou, co zrovna vystudovala kulturni psychologickou antropologii se vztahem k slunicko-trenyrkarske mytologii...v zivote se totiz nebala certa ani se netesila na Mikulase...rodice ji radsi soupli muesli a ovesnou kasi a nutili ji, aby se kazdej vecer divala na opakovani zprav propagujicich multikulturni sratschky...boze chran nas pred nima!!!

0 0
možnosti
MB

4. 12. 2015 15:16

Dokud lidé přemýšleli, tak chodil Mikuláš a čert, případně anděl, dítě se potkalo při výjimečné a tím i zapamatovatelné situaci v konfrontaci s dobrem a zlem. Mikuláš, případně anděl byl ten dobrý, který dítě chránil před zlým, nebo často jen odporně slizským čertem. Až v dnešní zpitvořené době potkáváme "nesmyslně hodné čerty" (něco, jako velký trpaslík) nebo naopak čerty, kteří děti naprosto nepřiměřeně děsí. Je to proto, že se vytratila podstata a trocha přemýšlení.

0 0
možnosti
LF

L. Florner

4. 12. 2015 11:17

Bomba. Takže než dítěti "lhát", je lepší mu říct, že žádný čert není a že až čert přijde, bude to soused Tonda, kterému jsme s maminkou vrazili 200 kaček, aby se převlékl do kožichu po babičce, navixoval si na ksicht sousedčinu rtěnku a za nepostrašení si u nás vypil frťana slivovičky. Výchovný efekt - záporný (dítěti budou rodiče i čert leda pro smích). Tím pádem čert postrádá smysl. Smysl ovšem postrádá i Mikuláš, protože ani ten přeci neexistuje a jeho příchod je pro dítě další lží sdělenou rodiči. Škrtáme tedy čerta i Mikuláše. A anděl? Tak to je taky celkem jasné, zařadíme do fronty za čerta a Mikuláše. Pokud bude chtít dítko nějaké sladkosti, přineseme mu je sami a bez lží. Nejlépě mrkev a jablka, protože čokoládou a sušenkami dětskému organismu spíš ubližujeme. A společně s vyškrtnutím čerta, Mikuláše a anděla mu sdělíme pravdu i Ježíškovi a pro jistotu škrtneme i Vánoce. Pro rodinu je to nakonec ekonomicky efektivní opatření. Jen mě zajímá, co těm dětem z dětství vlastně zbyde.

0 0
možnosti
JK

J27i52ř44í 27K37o24p83i23s

4. 12. 2015 8:25

Emoční ochuzování, je pro budoucí vývoj jedince mnohem horší! Současná generace se chová jako by ztratila pud sebezáchovy a je to tím, že je emočně vytěsněná a proto si vše dohání riskantnějším jednáním v pozdějším věku.

0 0
možnosti
PB

9. 12. 2015 21:13

Riskantní jednání podle některých psychologů značí připravenost k založení rodiny, protože se v podstatě jedná o dost riskantní podnik ;)

0 0
možnosti