Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Amalgám v ústech vám neublíží. Ani po letech

Máte zuby opraveny „obyčejnými“ šedými výplněmi a zvažujete, jestli je nevyměnit? Česká stomatologická komora uklidňuje pacienty. Amalgám je bezpečný, i když máte výplně z něho staré desítky let.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

25. 1. 2018 18:48

„Amalgám je používán, protože jej lze zhotovit v kompromisní, nikoliv však ideální kvalitě poměrně rychle a levně. Amalgám toleruje drobné chyby ošetřujícího lékaře a do určité míry i horší hygienu pacienta,“ vysvětluje docent Roman Šmucler...

Ano, proto se amalgam stále ještě používá přes miliony postižených otravou rtutí: JE LEVNÝ! Vyrábí se z odpadu a amalgámový průmysl na tom náramně vydělává. Je levný pro zubaře, ale ne pro pacienta! Jaký úžasný "expert" vede stomatologickou komoru! Opakuje jen fráze naučené ve škole, sám o věci nic neví. Jde mu o vše jiné jen ne o pacientovo zdraví! Sám je pravděpodobně poškozen otravou rtutí, jako většina dentistů. Jeden ze symptomů je ztráta kritického a logického myšlení.

0 0
možnosti

25. 1. 2018 21:26

Pane pleva, nejste náhodou zástupce firmy prodávající suroviny rpo bíle plomby ? Nebo jste jen umanutej aktivista trpící chorobným strachem ze rtuti ?

0 0
možnosti

25. 1. 2018 13:02

EU už zase šílí a vymýšlí zbytečné zákazy. Je v to byznis, amalgán je levný, bílé náplně drahé....

0 0
možnosti

25. 1. 2018 11:39

Amalgám obsahuje slitiny mědi, cínu, stříbraa rtuti, které jsou bez ohledu na vzájemný poměr samy o sobě toxické. To ovšem neznamená, že by lidské zdraví mohly plomby zásadně ohrozit.

Krásný příklad zvráceného myšlení v medicině, obzvláště v zubařské profesi. Smícháme několik jedovatých složek - ale výsledek je skvost! Připomína to výrobu mýdla dědečka ze Saturnina - taky smíchal levný odpad různého druhu, a výsledek bylo skvostné mýdlo! Nekompetentní a debilní zubaři nereagují na fakt, že ta změna barvy amalgamových plomb je výsledek koroze, při které se ta jedovatá rtuť uvolňuje po celá léta, a heomadí se v ledvinách, dásních, mozku atd atd. Důkaz biokompatibility amalgámu leží na zubařské professi a ne na jednotlivém pacientovi!!! Za 200 let dokázala zubařská profese jedině zametat fakta pod koberec, místo objektivního výzkumu. Takže držte klapčku na stomatologické komoře a nelžete nám do očí!!!

S pozdravem "Doktor přes korozi" a též postižený vaší nekompetencí!

0 0
možnosti

25. 1. 2018 11:41

...klapačku...

0 0
možnosti

M. Novák 072

25. 1. 2018 7:36

No jasně, olovo a rtuť jsou vlastně léčivé. :))))

0 0
možnosti