8. listopadu 2015 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mexická policie pátrá po tygrovi uprchlém ze soukromé zoo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Tygr sibiřský je největší kočkovitá šelma | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tygr sibiřský je největší kočkovitá šelma | foto: Reuters

MEXIKO Mexické úřady zesílily snahy dopadnout tygra, který uprchl ze soukromé zoologické zahrady u restaurace v městečku Coyuca de Benítez západně od turistického střediska Acapulco. Tygr jménem Ankor je na útěku už téměř dva týdny, informovala agentura AP.

Odborníci z mexické agentury pro ochranu životního prostředí uvedli, že tygr utekl do oblasti poseté močály, rákosím a lesíky mangrovů. Fotografie místní vegetace ukazují, že si vybral velmi dobré prostředí, kde se může ukrýt, a zatím není jasné, jak ho chtějí odborníci na odchyt dopadnout.

Varování pro obyvatele

Agentura už varovala místní obyvatele, aby se k oblasti nepřibližovali, a dodala, že se snaží vypracovat plán, jak Ankora chytit, aniž by mu bylo ublíženo. Hladem zvíře patrně netrpí - majitel ranče ležícího dva kilometry od restaurace, odkud Ankor utekl, ohlásil, že našel pět svých krav mrtvých; podezřelý z jejich zabití je právě uprchlý tygr.

Úřady mezitím zabavily tři další kočkovité šelmy, které zoologická zahrada Mangrove Paradise chovala, a přepravily je do státní zoo. Majitelé restaurace a zoo podle expertů nezajistili ani dostatečná bezpečnostní opatření ani odpovídající péči pro své velké šelmy, které musely žít v ocelových klecích s holou betonovou podlahou.

ČTK
  • 0Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!