27. července 2009 16:25 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rozesílal nevyžádané e-maily, dostal pokutu 250 tisíc eur

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Práce s počítačem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem | foto: Lidové noviny

AMSTERDAM Rozesílal nevyžádané e-maily, nyní za to zaplatí. Nizozemský spamer rozeslal minimálně 21 milionů mailů. Od nizozemského dozorčího úřadu pro pošty a komunikace dostal pokutu 250 tisíc eur (asi 6,37 milionu korun). Za každý další den, v němž i přes zákaz rozšíří do elektronických schránek další nechtěnou poštu, mu hrozí sankce pět tisíc eur (127.500 korun).

Mluvčí úřadu řekl, že potrestaný patří k vůbec nejaktivnějším spamerům, jací kdy působili. Úřad kvůli jeho rozesílání nevyžádaných reklamních mailů obdržel přes 400 stížností. Už v roce 2005 ho víckrát vyzval k tomu, aby s posíláním spamů přestal.

Totožnost potrestaného kontrolní instituce nezveřejnila. Uvedla jen, že si kvůli šíření elektronické pošty nechal zaregistrovat firmu se jménem Serinco Benelux.

Spamy jsou v Nizozemsku od roku 2004 zakázány. V minulém roce za ně udělil úřad OPTA dvěma firmám pokutu celkem 510 tisíc eur (přes 13 milionů korun).

ČTK, Lidovky.cz
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na Lidovky.cz