24. května 2014 6:17 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V čínské nemocnici nosí sestry uniformy letušek

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Letuška - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letuška - ilustrační foto. |

PEKING Jedna z nemocnic ve východočínské provincii Ťiang-su se rozhodla vylepšit image zdravotních sester a obléká je do uniforem letušek. Podle vedení nemocnice by elegantnější oblečení mělo sestrám přidat na profesionalitě, i co se týče jejich chování k pacientům. Reakce pacientů jsou ale smíšené.

Výměnu tradičního bílého sesterského úboru za uniformu stevardek, včetně šátku a kloboučku, zkouší od začátku tohoto měsíce skupina 12 zaměstnankyň nemocnice ve městě Chuaj-an.

"Pokud vezmeme různé profese, tak která pro nás představuje dobré služby zákazníkům? Jsou to letušky," uvedla šéfka ošetřujícího personálu nemocnice Pu Chaj-ťüan. "Zdravotní sestry se na střední škole učí všem možným praktickým dovednostem, ale zákaznické služby jsou snadno opomíjeny. Letušky jsou naopak přímo učeny dobrému přístupu a způsobům," dodala," citoval ji zpravodajský server BBC News.

ČTĚTE TAKÉ:

Sestry, které se rozhodly do projektu dobrovolně zapojit, podstoupily měsíční školení vedené skutečnou stevardkou letecké společnosti China Eastern Airlines. Vyškolené sestry mají nárok na vyšší plat.

Třiadvacetiletá sestra Čao Jang říká, že se v uniformě, která má z pochopitelných důvodů delší sukni než u letušek, cítí skvěle. Také prý začala chodit dřív spát, aby ráno lépe vypadala. Další ze sester přiznala, že se teď vyhýbá tučnému jídlu, protože si dává větší pozor, aby si udržela dobrou postavu.

Reakce pacientů ale nejsou veskrze pozitivní. Někteří nové uniformy sester chválí a říkají, že "nemocnici rozjasnily". Jiní naopak experiment považují za pouhou snahu odvést pozornost od špatné kvality péče.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse
MATEŘSTVÍ: Očekávání vs. realita
MATEŘSTVÍ: Očekávání vs. realita

Moje dítě bude hodné a poslechne mě na slovo. Poznáváte se? Přesně tohle jste si mysleli… než se z vás stali rodiče?